دنیای رنگارنگ
دنیای رنگارنگ بهترینه
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بیاین تو و نظر بدید.چه جور مطالبی دوست دارید؟ بگید

مدیر وبلاگ : علی اکبر صنوبری
نظرسنجی
کدام ماهی را بیشتر دوست دارید؟

سلام به همگی.به تازه گی انجمنی درباره ماهی زدم.شما هم میتونید عضو بشید و موضوع ارسال کنید هرکی میخواد عضو بشه قدمش رو چشممون


http://aquacity.cloudsite.ir

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

سنگ ماهی آب شیرین با نام  شیرماهی آب شیرین نیز شناخته می شود. سنگ ماهی در شرایط ایده آل تا سی سانتی متر رشد می کند. اولین نکته برای رسیدن به این اندازه، نگهداری سنگ ماهی در آب نیمه شور است. چرا که این ماهی جزئ ماهیان لب شور است.

سنگ ماهی به آکواریومی با حجم ۲۲۰ لیتر، دمای ۲۲ تا ۲۸ درجه ی سانتی گراد و پی هاش ۷.۸ تا ۸.۵ نیاز دارد.

تعیین جنسیت این ماهی کار بسیار دشواری است و تکثیر آن در آکواریوم نیز به ندرت دیده شده است.

سنگ ماهی از دسته ماهیان گوشتخوار است. این ماهی اغلب در طبیعت جایی كمین می كند و سخت پوستان و ماهی های كوچك را شكار می كند. در آكواریوم نیز اگر بتوانید این ماهی را به همین نحو تغذیه كنید بهتر است. در غیر این صورت می توانید این ماهی را با گوشت میگو، صدف دو كفه ای و گوشت ماهی تغذیه كنید. اما یا باید غذا را به وسیله پنس در دهان او قرار دهید یا غذا را طوری رها كرده که  درست مقابل دهانش قرار گیرد.

سنگ ماهی آب شیرین سنگ ماهی آب شیرین

نوع مطلب : ماهی زینتی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

ماهی های این خانواده عموما" کوچک بوده و حتی نگهداری نمونه های بالغ آن نیز در آکواریوم عملی نیست.از اختصاصات آن ها چشم های بزرگ،دهان بزرگ و دو باله ی پشتی مجزا است که دومین باله از نظر شکل و اندازه مشابه باله ی مخرجی می باشد.همان گونه که از اسم آن ها پیداست،بیشتر ماهی های کاردینال قرمز رنگ بوده ولی برخی از آن ها سیاه،زرد و یا ترکیبی از این رنگ ها می باشند.علائم سیاه روی بدن آن ها از عوامل تشخیص گونه های مختلف به حساب می آیند.

این ماهی ها خجول بوده و روز ها در پناهگاه های خود پنهان شده و دارای فعالیت شبانه می باشند.هرگز نباید آن ها را با ماهی های کوچک دیگر در آکواریوم نگهداری نمود،در غیر این صورت هر شب از تعداد آن ها کاسته خواهد شد.در طبیعت معمولا" از صدف های حلزونی به عنوان پناهگاه استفاده می نمایند.در این گونه موارد،ماهی انگل حلزون نشده بلکه فقط از پوشش صدفی آن به عنوان پناهگاه استفاده می نماید.برای نگهداری آن ها در آکواریوم حتما" باید پناهگاه های مناسب در آکواریوم تعبیه شود.اگر این ماهی ها بدانند که در مواقع لزوم به آسانی می توانند خود را پنهان نمایند،حالت خجول بودن آن ها کاهش می یابد.

امکان تخمریزی ماهی های کاردینال در آکواریوم های خانگی مانند آکواریوم های عمومی وجود دارد.در برخی از گونه ها دوره ی رشد و نمو تخم در داخل دهان ماهی انجام می گیرد.در صورتی که برخی دیگر برای این منظور در داخل صدف نرم تنان لانه می سازند.تخم ها معمولا" بر روی سطح صاف داخل صدف ریخته می شود.در هر تخمریزی معمولا"۱۰۰ عدد تخم یا بیشتر ریخته می شود.

از ماهی های این خانواده حدود بیست گونه در خلیج فارس و دریای عمان زندگی می کنند که ارزش شیلاتی ندارند و حتی تاکنون استفاده هایی از آن ها برای نگهداری در آکواریوم نیز صورت نگرفته است.

نوع مطلب : ماهی زینتی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

سگ ماهی کور از جمه ماهیان بومی کشور ایران است. زندگی این حیوان در غار، موجب ناتوانی او در دیدن اجسام و نابینا بودن او شده است.

این گونه تنها گونه ماهی کور از خانواده سگ ماهیان جویباری است که پراکنش آن تنها در همان غار آبی ، در استان لرستان که ماهی کور غار هم در آن زندگی می کند. محدود می شود لذا اهمیت فوق العاده ای از لحاظ ژنتیکی دارد . اولین نمونه از این ماهی کفزی توسط Anthony Smith در آپریل 1976 شناسایی شد . آنها علاوه بر اینکه از داشتن چشم محروم اند . رنگدانه و فلس هم ندارند . دومین جفت از سبیلک هایشان به خوبی رشد کرده و به انتهای سومین جفت سبیلک ها می رسد . متوسط طول بدن در آن 45 میلی متر گزارش شده است . حداقل زمان لازم برای دو برابر شدن جمعیت آنها 15 سال می باشد. سگ ماهی کور ایران از سال 1996 در فهرست قرمز گونه های در معرض خطر قرار گرفته است.
باله مخرجی از 8 شعاع و باله پشتی از 11 تا 12 شعاع که همگی شعاع نرم می باشند تشکیل گردیده است.

از خانواده سگ ماهیان جویباری ، 4 گونه دیگر از جنس Nemacheilus شامل گونه های bergianus لوچ سفیدرود در حوضه دریای خزر و دریاچه نمک ، percs در رودخانه کر و حوضه دریاچه مهارلو و دریاجه ارومیه ، kermanshahensis در حوضه رودخانه های دجله و فرات و گونه hampurensis همگی علاوه بر داشتن رنگ آمیزی زیبا از اندازه های مناسبی هم برای نگهداری در آکواریوم برخوردار می باشند. 
گونه های ذکر شده از خانواده سگ ماهیان جویباری همگی بومی ایران بوده و پراکنش آنها به مکانهای ذکر شده محدود می گردد.

سگ ماهی کور ایرانی

نوع مطلب : ماهی زینتی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

شارک رنگین کمانی با نام های شارک باله قرمز یا شارک یاقوت سرخ نیز شناخته می شود.دارای رنگ خاکستری تیره تا سیاه بر روی بدن و رنگ قرمز بر روی باله ها است.همچنین نوع دیگری از شارک رنگین کمانی به جای رنگ سیاه بر روی بدن دارای رنگ سفید می باشد.تفاوت میان این نوع شارک و شارک دم قرمز در این است که شارک دم قرمز تنها دارای دم قرمز است، در حالی که شارک باله قرمز دارای باله های قرمز نیز می باشد.

آکواریومی با حداقل حجم 190 لیتر،دارای پوشش گیاهی انبوه و تزئین شده با تخته سنگ و تکه های چوب برای این ماهی مناسب است.دمای آب آکواریوم باید در حدود 22 تا 26 درجه و پی هاش نیز در حدود 6.5 تا 7.5 باشد.ممکن است که ماهی شارک برای خود در آکواریوم قلمرو تایین کند و حرکات پرخاشگرانه ای با سایر ماهی ها در محدوده ی خود داشته باشد.این رفتار به خصوص زمانی دیده می شود که این ماهی به سنین بلوغ رسیده باشد.

شارک باله قرمز ماهی سختگیری در غذا خوردن نیست و می توان آن را با انواع غذاها از جمله غذاهای خشک، غذاهای منجمد، کرم خونی و همچنین غذاهای گیاهی تغذیه نمود.

شارک رنگین کمانی با ماهی های بارب، دانیو، گورامی، لوچ و سیچلایدهای آمریکای جنوبی سازگاری دارد.البته این سازگاری نسبی بوده و درگیری در آکواریوم مشاهده خواهد شد.

 

نوع مطلب : ماهی زینتی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

سیلور شارك از دسته ماهیان شارک محسوب می شود که خصوصیات پرخاشگری و جنب و جوش شارک ها را دارا می باشد. ماهی سیلورشارک می تواند تقریباً تا 35 سانتی متر رشد كند. ولی در آكواریوم هایی كه جای كافی برای شنا كردن آنها وجوذ نداشته باشد، اندازه ی آن ها كوچكتر از این مقدار خواهد شد.

در حمل و نقل، باید آن ها را به آرامی جابجا كرد و نیز در هفته ی اولی كه در تانك قرار داده می شوند مورد مراقبت مخصوص قرار گیرند تا دچار بیماری و یا استرس و در نهایت مرگ نشوند. رشد این ماهی نسبتاً مناسب است و ماهیانی هستند كه هر نوع غذایی را می خورند و هر چیزی كه به داخل دهانشان برود دیگر خارج نخواهد شد. وجود درپوش برای آکواریوم سیلورشارک ضروری است. چرا که این ماهی پرشگر خوبی است. دمای 24 تا 28 درجه ی سانتی گراد و پی هاش 6.5 تا 7.5 برای سیلورشارک مناسب است.

تکثیر سیلور شارک در آکواریوم کار دشواری است و تکثیر آن ها اغلب در محیط های طبیعی مانند دریاچه ها صورت می گیرد. تشخیص جنسیت از روی جثه ی ماهی تا حدودی امکان پذیر است. ماهی ماده در سن مشابه اندازه ی بزرگتری نسبت به ماهی نر دارد.

سیلور شارک از اغلب غذا ها از جمله كرم ها، دل گاو و پلت ها تغدیه می كند و نیز علاقه ی خاصی به خوردن نخود فرنگی پخته که پوست آن نیز کنده شده است نشان می دهد.

بر خلاف رفتار پرخاشگرانه ی این ماهی، نگهداری آن با اکثر ماهی ها مقدور است. سیلور شارک با ماهی هایی همچون لوچ ها، آنجل، سایر شارک ها و سیچلایدها سازگاری دارد.

سیلور شارک

نوع مطلب : ماهی زینتی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
هی دماغ فیلی یا فیل ماهی که خواستگاه اصلی ان نیجریه و کنگو است از ماهیان جذاب آکواریم به شمار می رود . در آکواریوم ها تا 23 سانتی متر رشد می کند. فیل ماهی تا به حال در ایران تکثیر نشده و ماهیان موجود همگی وارداتی هستند. دماغ فیلی ها بسیار صلح جو و جذابند و بینی دراز آنها که در زیر لبهایش واقع شده است واقعاً یک بینی نیست، اما بسیار حساس ودارای الکتریسته ی مناسب برای یافتن کرم های ریز در آب های تیره و تاریک می باشد. اگر شما یک توپ کوچک قلعی در آب بگذارید آنها با آن بازی می کنند و البته این به دلیل خاصیت الکتریکی بینی آنها است.

دماغ فیلی ها در کل ماهی های صلح جویی هستند. اما این ویژگی در رفتار آن ها با هم نوعانشان صادق نیست. اگر سه یا چهار عدد از آن ها را در یک آکواریوم نگه دارید، قویترین آن ها سایر همنوعان خود را نگون بخت خواهد کرد. در گروه های شش یا بیشتر، فیلی قوی تر، کمتر مهاجم خواهد بود. آنها ترجیح می دهند یک غار یا یک تکه لوله پلاستیکی را به عنوان خانه داشته باشند.

تانک مناسب برای ماهی دماغ فیلی حداقل باید 110 لیتر بوده و دارای سنگ های حداکثر 7 میلی متری باشد. دمای مناسب بین 25 تا 28 درجه ی سانتی گراد می باشد. در ضمن لازم است حتما" درب آکواریوم شما بسته باشد. زیرا آن ها پرش کننده های بسیار فعالی هستند. حتی تمام سوراخ های درب آکواریوم را نیز باید ببندید، زیرا همان سوراخ حتی کوچک مکان مناسبی برای آن ها برای بیرون پریدن از آکواریوم خواهد بود.

در حیات وحش فیل ماهی شب ها و از حشرات و کرم هایی که به وسیله شوک الکتریکی، شکار کرده است تغذیه میکند. اندام تولید این جریان اکتریکی در کنار بدن و پایه ی دم این ماهی قرار دارد. اما در همین نقاط جریانی دیده نمی شود و پالس های الکنریکی در کل ناحیه ی سر و قسمت پشتی بدن به جریان می افتد. ماهی دماغ فیلی را در آکواریوم می توان با انواع غذاهای زنده و منجمد نظیر کرم خونی، لارو حشرات، کرم خاکی و حتی با غذاهای خشکی که به صورت پلت بوده و در آب ته نشین می شوند تغذیه کرد.

این ماهی در فصل جفت یابی و تولید مثل نیز پالس های الکتریکی خاصی از خود ساطع می کند که این امر در آکواریوم های خانگی به ندرت دیده شده است.

ماهی دماغ فیلیفیل ماهی

نوع مطلب : ماهی زینتی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

ماه ماهی ها که گاهی به آن ها مونو ها نیز می گویند دارای بدنی فشرده،پهن،رنگ نقره ای،فلس های ریز و باله های پشتی و مخرجی کشیده می باشند.اولین شعاع این باله ها به قسمت های برگه مانند فلس دار گرد منتهی می گردد.

این خانواده تنها دارای دو یا سه گونه است که رنگ اصلی بدن آن ها نقره ای می باشد.در صورتی که تغییر به تدریج صورت گیرد می توان این ماهی را در آب شیرین نیز نگهداری نمود.

نوع مطلب : ماهی زینتی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

میگو ماهی ها ماهی های عجیبی می باشند.این ماهی ها به طور دائم و با حالت سر به طرف پایین شنا می کنند.بدن آن ها در طول زمان تغییرات تکاملی خاصی حاصل نموده است.باله ها در عقب بدن و در مجاورت انتهای دم قرار دارند.سطح شکمی بدن فشرده شده و به صورت چاقو مانند با لبه ی تیز در آمده است.پوزه ی آن ها نسبتا بلند است.معمولا در دسته های کوچک شنا می نمایند.این ماهی ها معمولا در مجاورت توتیاهای دریایی مانده و در مواقع لزوم از زوائد خار مانند آن ها برای حفاظت خود استفاده می نمایند.

یک گونه از این ماهی ها در خلیج فارس و گونه ی دیگر در دریای سرخ تا جزایر اقیانوس کبیر زندگی میکنند.

نوع مطلب : ماهی زینتی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

سوروم ماهی نسبتا صلح جو و بومی آمریکای جنوبی و رودخانه آمازون است و تا 20 سانتیمتر رشد می کند . هر چند نباید زیاد به صلح جویی این ماهی دل بست چون بسیار حساس و قدرتمنداست و حتی پیراناها هم جرات نزدیک شدن و درگیری با این ماهی را ندارند. بخاطر وجود آرواره های قوی و دندانها تیز در جلوی آرواره ها .
سورم ها مثل سایر سیکلیدها گیاهان آکواریومی را از بین میبرند. به همین دلیل بهتراست از گیاهان مصنوعی در مخزن این ماهی ها استفاده بشود . همینطور این ماهی ها عادت به حفر ماسه دارند که باعث گل آلود شدن آب مخزن میشود و به همین دلیل باید فیلترهای قوی ای را در آکواریوم این ماهی ها نصب کرد . شرایط مناسب برای نگهداری آنها دمای بین 24 تا 28 درجه و سختی آب dH 4 - 6 و pH آب 6 - 6.5 درجه است . سورم ها انواع غذاهای بسته بندی شده تترا بصورت پلت رو دوست دارند . همینطور از سبزیجات تازه ای مثل کاهو و اسفناج و کدو و نخود فرنگی آب پز پوست کنده هم میخورند . سورم ها خجالتی هستند و عادت به مخفی شدن دارند و مثل سایر سیکلید ها علاقه به پنهان شدن در کوزه های سفالی بزرگ دارند . عاملی که باعث می شود تا این ماهی نزد ماهی های دیگر خطرناک جلوه کند دندان های جلویی این ماهی هست . سوروم ها در سه رنگ طلایی ، سبز و فیروزه ای در بازار یافت میشنوند . باله های شکمی به رنگ مسی و 9 - 8 خط عمودی تیره رنگ در طول بدن به چشم می خورد . این خطوط بیشتر در دوران جوانی ظاهر می شنوند و با بزرگ شدن و بالغ شدن سوروم ها تنها نیمی از آنها که به باله ی دمی ماهی نزدیک تر هستند باقی می مانند و باقی محو میشوند . با این حال این ماهی قادراست تا این خطوط و رنگ های بدنش رو روشن و خاموش کند . چشمان این ماهی رنگ شاخصی از قرمز و نارنجی دارند .

باله ی پشتی و مخرجی ماهی نر در مقایسه با ماده نوک تیز تر و اندازه اش هم بلندتر از باله ی ماده است که این باله ها در ماهی نر تا نزدیکی باله ی دمی کشیده شده است. رنگ نر و ماده در حالت کلی یکی است ولی ماده ها کمی رنگ پریده تر بوده و خطوط آبی رنگ در سر ماده ها خیلی کم است یا اصلن وجود ندارد . نر بالغ باله های بلندتر و نوک تیز تری دارد.ماهی ماده ( بالغ ) نقطه ی تیره رنگی روی باله ی پشتی درست در بالای دومین راه خود ( بین دومین و آخرین راه ) دارد . در طول دوران تکثیر پرخاشگر می شوند و به تعقیب ماهی های دیگر می پردازند . برای تکثیر باید اجازه داد ماهی جفت خودش را خودش انتخاب کند و بخاطر مشکل پسند بودن این کار ممکن است زمان زیادی طول بکشد . اولین نشانه ی انتخاب جفت , قفل کردن لبها و مجادله ی بین جفت غالب با نرهای دیگر است . تکثیر آنها باید در تانکی مجزا انجام بشود .

کف مخزن باید از سنگ های تیره رنگ پوشیده شده باشد . این ماهی از داشتن مکان هایی برای مخفی شدن خوشش می آید که میشود از گلدان های سفالی استفاده کرد که علاوه بر ایجاد مکانی برای مخفی شدن سوروم ها , بستر مناسبی هم برای تخم ریزی آنها فراهم می شود . همچنین سوروم ها نسبت به شرایط بد آب حساس هستند چون بسیاری از بیماری ها به خاطر شرایط نا مطلوب آب در مخزن بوجود می آید . بعد از تخم ریزی بطور کامل از تخم ها نگهداری می کنند . ماهی ماده بالای سر تخم هایی که گاه تا 1000 عدد میرسد ایستاده و از آنها مراقبت می کند . بچه در دهان والدین مراقبت می شود و فقط برای شکار کردن و غذا خوردن بیرون می آید . غذای مناسب برای بچه ها، آرتمیای تازه از تخم در آمده و یا ذرات ریز غذای خشک است .

نوع مطلب : ماهی زینتی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

فرشته ماهی ها جزء زیبا ترین ماهی های زینتی دریایی به حساب می آیند.نه تنها رنگ و طرح آن ها بسیار زیباست بلکه فرم بدن و حرکات آن ها نیز از زیبایی خاصی برخوردار است.

رشد و نمو برخی از گونه های آن زیاد است و دارای باله های بلندی می باشند.در صورتی که برخی دیگر کوچک و سریع بوده و حرکاتی مشابه دوشیزه ماهی ها دارند.

بیشتر بچه ماهی ها هیچ گونه شباهتی از نظر طرح و رنگ به والدین نداشته و به همین دلیل شناسایی این که کدام بچه ماهی متعلق به کدام نژاد یا والدین است برای ماهی شناسان مشکل می باشد.

همه ی فرشته ماهی ها دارای زائده ی خار مانند قوی در گوشه ی استخوان چانه هستند که از آن هنگام نزاع استفاده می نمایند.این ماهی ها عموما جنگجو بوده و اکثرا با هم گونه های خود سازش کمتری دارند.اکثرا دیده شده است که اگر فرشته ماهی های درون یک آکواریوم از اندازه های کاملا متفاوتی باشند نگهداری آن ها آسان تر و سالم تر خواهد بود هنگامی که دو فرشته ماهی هم اندازه درون یک آکواریوم قرار می گیرند گاهی بین آن ها نزاعی آغاز می شود که ممکن است سرانجام به کشته شدن یک یا هر دوی آن ها منتهی گردد.

غذای طبیعی آن ها را مرجان ها،اسفنج ها ،آلگ ها و خیار های دریایی و همچنین سخت پوستان و کرم ها تشکیل می دهند.

تاکنون بیش از ۶۰ گونه از انواع فرشته ماهی های دریایی شناسایی شده است.

           

نوع مطلب : ماهی زینتی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

طوطی ماهی ها ماهی های بزرگ و زیبایی هستند که اندازه ی برخی از آن ها تا ۱۲۰ سانتی متر می رسد.در برخی از نقاط دنیا می توان این ماهی ها را در بازار های ماهی خریداری نمود.در صورتی که در برخی از مناطق دیگر جزء ماهی های غیر قابل خوردن محسوب می شوند.

در این ماهی ها دندان ها با یکدیگر آمیخته شده و ساختمانی شبیه نوک طوطی را درست می نمایند. علت نامگذاری آن ها به همین دلیل است.این ماهی ها از نوک قوی خود برای تغذیه از مرجان ها ،صدف ها ،خرچنگ ها و سایر سخت پوستان و نرم تنان استفاده می نمایند.دندان های گلویی آن ها رشد و نمو قابل ملاحظه ای داشته و برای خرد کردن مواد غذایی به کار می روند.هنگام تغذیه ی آن ها باید احتیاط کرد،زیرا ممکن است دست را گاز بگیرند.طوطی ماهی ها شباهت نسبتا زیادی به راس ها دارند و گاهی تشخیص تمایز آن ها مشکل است.طوطی ماهی ها شب ها به هنگام خواب پیله ای مخاطی به دور خود درست می کنند.

در هر گونه ی طوطی ماهی ها به طور طبیعی دو طرح رنگ بندی وجود داشته و همواره در بین آن ها نر های سوپر یافت می شوند.

نوع مطلب : ماهی زینتی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

این ماهی یکی از جدیدترین گونه ی راس ماهی ها می باشد. همچنین به عنوان راس مرجانی نیز به رسمیت شناخته شده است. راس پری را میتوان در رنگهای سرخ، صورتی، نارنجی و زرد با بنفش و در لبه پشتی و باله دم سیاه و سفید پیدا کرد. نر و ماده این گروه مشابه رنگی زیادی دارند و به سختی می توان آن ها را از هم تشخیص داد.

دمای ۲۲ تا ۲۵ درجه ی سانتی گراد، پی هاش ۸.۱ تا ۸.۴ و میزان شوری ۱.۰۲۰ تا ۱.۰۲۵ برای راس پری روپوش دار مناسب است. زیستگاه این ماهی استرالیا است. ماهی آرام و صلح جویی است و همچنین با ریف سازگاری دارد.

 راس پری روپوش دار

نوع مطلب : ماهی زینتی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

ماهی تانگ زرد از دسته ماهیان آب شور است که با نام جراح ماهی زرد نیز شناخته می شود. زیستگاه این ماهی اقیانوس آرام و خلیج فارس می باشد.

استفاده از جلبک و غذاهای گیاهی در رژیم غذایی این ماهی مناسب است. دمای ۲۴ تا ۲۶ درجه ی سانتی گراد برای این ماهی مناسب است. ماهی تانگ زرد تا ۲۰ سانتی متر رشد می کند.

این ماهی زرد درخشان گاهی اوقات با زیر گونه های جوان تانگ آبی اشتباه می شود . ماهی آرامی است كه باید به صورت دسته های بزرگ شش تایی یا بیشتر و درآكواریوم های خیلی بزرگ یا به تنهایی نگهداری شود.

فضای آكواریوم آنها باید با مرجان ، سنگ و جلبك تزئین شود. در تمام سطح آكواریوم حركت دارند و به نور مصنوعی همراه با نور غیر مستقیم خورشید نیازمند هستند.

اگر چه عمومیتی وجود ندارد اما به نظر می رسد انگل ها و آب نامناسب ابتدا باعث چسبندگی شكم و سپس مرگ این ماهی می شود.

     تانگ زرد

نوع مطلب : ماهی زینتی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
ماهی توت فرنگی از گونه های ماهی پزوئودوکرومیده محسوب می شود و در آب های شور جنوب شرقی آسیا زندگی می کند.

این ماهی رنگ قرمزش بیشتر از ارغوانی است و مورد علاقه نگهدارندگان مبتدی ماهیان زینتی است.
به راحتی تغذیه می شوند و در آکواریوم بسیار پرطاقت هستند. بسیار پرخاشگرند و به هر چیزی که در مقابلشان تکان بخورد حمله ور می شوند.

فضای آکواریوم آنها با مرجان، صخره و جلبک و ... تزئین می شود. عادت به حرکت در کف آکواریوم دارند و به منبع نور مصنوعی همراه با نور به موقع خورشید نیازمند هستند.
 
ماهی توت فرنگی را با انواع غذاهای مختلف می توان تغذیه نمود. این ماهی تا ۵.۵ سانتی متر رشد می کند.
 
ماهی توت فرنگینوع مطلب : ماهی زینتی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 5 )    1   2   3   4   5   

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو